İslam Hakikat

Hakkımızda

KİMİZ?

Çeşitli eğitim dallarında öğrenim ya da öğretim faaliyeti sürdüren ve tek bir amaçla bir araya gelmiş, bağımsız gönüllüleriz. Herhangi bir düşünce topluluğuna ya da bir kanaat önderine maddi ya da manevi açıdan bağlı değiliz.

KURULUŞ AMACIMIZ

İslamhakikat.com, fikir süreci çok daha önceden belirlenmiş olup, 2019 yılında yayın hayatına başlayan ve İslami içerikte yayın yapan bir web sitesidir. Sosyal medyada şüpheciliğe ve İslamofobik içeriklerin yaygınlaşmasına sebep olan her türlü bilgi kirliliğini gidermek, genç zihinleri dezenformasyondan korurken, aynı zamanda fıkıh konularına da yer vererek aydınlatmak birincil önceliklerimizdendir.

YÖNTEMLERİMİZ

İslamhakikat sitesi, alışılagelmiş düzenin aksine şık bir tema ve görsel içeriklerle okuyucunun göz zevkine hitap etmesi için yapılandırılmıştır. Dini ilgilendiren hemen her soru ve konuyu değerlendirmeye alırken, açık, sade ve metin kalabalığından uzak bir anlayışın benimsenilmesine özen gösterilmiştir. Yalnızca bahsi geçen konuyu ilgilendiren sorgulamalara cevap vererek ziyaretçiyi yormayan bir sunumu gaye edinmiştir. Zoraki bir neden gerekmedikçe, anlaşılır olmak sebebiyle günümüz Türkçesine uygun yazılar barındırmaktayız. Argüman sunarken Kur’an ve rivayetlerden faydalanırken, Felsefe ve Bilimi de ihmal etmemekteyiz.

KAYNAK KULLANIMI

Herhangi bir kurum, vakıf ile organik bir bağımız ve anlaşmamız bulunmamaktadır. Ancak başta fıkıh konuları olmak üzere, toplumsal hemen her meselede sınırları belirlemek ve bu sınırlar çerçevesinde akli ve felsefi yorumlamalarda bulunabilmek için Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı eserlerden ve İslam Araştırmaları Merkezi’nin yayınlarından, kaynak gösterme koşulu ile faydalanmaktayız. Ayet, meal, tefsir gibi hususlarda alıntı gereken tüm içerikleri de Diyanet Vakfı Yayınları’nın Kur’an Yolu kaynağından sağlamaktayız. Bunun dışında herhangi bir topluluğu temsil eden külliyat içeriklerine yer vermemekteyiz.

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 12 aboneye katılın